تبلیغات
وبلاگ بچه های دانشگاه ابرار تهران
قالب وبلاگ

وبلاگ بچه های دانشگاه ابرار تهران
سلام به وبلاگ ما خوش اومدی 
چت باکس


امواج اسکالر چیستند؟

تعریف استاندارد برای امواج اسکالر که آنها توسط یک زوج همانند از امواج ساخته شده اند(معمولا به آنها موج و ضد موج می گویند) که معمولا از نظر فضایی هم فازند و از نظر زمانی غیر همفاز می باشند.از نظر فیزیکی این دو دو موج همانند هستند که با یکدیگر 180 درجه اختلاف فاز دارند.این باعث می شود که امواج اسکالر ذاتا موجوداتی متفاوت از امواج هرتزی معمولی باشند.

در واقع این امواج به شکل متفاوتی از امواج هرتزی نیز دیده می شوند.همانند یک الگوی کشیده شده نامتناهی بروی یک محور.

ذات و طبیعت انرژی

هر نوع از انرژی که ما به آن فکر کنیم،در ذات خود هم دارای خصوصیات ذره ای است و هم خصوصیات موجی.حالت موجی تمام این انرژی ها را می توان به صورت یک نمودار هرتزی رسم کرد و نمایش داد.(یا یک موج سینوسی و یا یک موج پلکانی)

ما درباره هر نوع انرژی صحبت می کنیم،از الکتریسته یا مغناطیس گرفته تا صوت و نور.تفاوت تمام این اشکال انرژی تنها در این است که امواج با چه سرعتی بالا و پایین می روند(فرکانسFrequency) و این بالا و پایین رفتن ها دارای چه شدتی هستند(دامنه Amplitude)

انرژی اسکالر Scalar Energy

انرژی اسکالر اگرچه جانوری متفاوت است اما باید بدانیم که همیشه وجود داشته است.با آغاز زمان.البته دانشمندان به تازگی و اخیرا آن را کشف کرده اند و شروع به استفاده از آن کرده اند.

در اواسط قرن نوزدهم میلادی بود که وجود انرژی اسکالر برای اولین بار در 4 معادله بنیادین یک ریاضیدان اسکاتلندی به نام جیمز کلارک ماکسول James Clerk Maxwell ،پیشنهاد داده شد.معادلاتی که پایه دانش الکترومغناطیس را بنا نهادند.

                           

لازم نیست که سعی کنید که این معادلات را بفهمید.

فقط در توضیح مختصری بد نیست بدانید،B  در این معادله به میدان مغناطیسی اشاره دارد.E به میدان انرژِی اشاره دارد.ما بقی پارامترها در این معادلات حرف یونانی چون اپسیلون و دلتا هستند.آن علامت مثلث وارونه علامت دیفرانسیل برداری است.

ولی همه آن را فراموش کنید.نقطه کلیدی در این معادلات و آنچه آنها را تاریخساز کرد علامت "رو" که به مفهوم چگالی بار الکتریکی اسکالار Scalar Charge Density است.لذا این برای اولین بار بود که وجود انرژی اسکالر بصورت تئوریک پیشنهاد شد.

تقریبا نیم قرن بعد از آن نیکولا تسلا Nicola Tesla  قادر شد تا وجود انرژی اسکالر را نشان دهد.زندگی و شخصیت نیکولا تسلا بسیار رمزآلود و مرموز بود.درباره او و آزمایشاتش داستانهای زیادی نقل شده است که بحث درباره آنها خود مجال دیگری می طلبد.با مرگ تسلا اسرار انرژی اسکالر با او نیز فراموش شد.پس از تسلا تقریبا یک قرن کامل دیگر بطول انجامید تا علم بتواند وجود انرژی اسکالر را نشان دهد و توانایی های آن را کشف کند.                        

این نوع جدید از امواج را امواج الکترومغناطیس طولی Longitudinal می نامند.

                      

این امواج با امواج متقاطع الکترومغناطیسی Transverse که ما در زندگی روزمره خود استفاده می کنیم ،متفاوت است.با امواج الکترومغناطیسی که ما در گوشی موبایل،رادیو تلوزیون،اجاق ماکروفر وغیره استفاده می کنیم.

                           

  

                


بجای آنکه این امواج در سه بعد مدوله شوند و در راستای جهت حرکت خود مدوله شوند(همانند یک آکاردئون)،در راستای محور زمان مدوله می شوند،4 بعدی هستند.

انرژی اسکالر با میدانهای هرتزی الکترومغناطیسی از جند نظر بسیار مهم ،متفاوتند.

لذا آنها بیشتر حالت میدانی شکل دارند تا شکل و حالت موجی.

این انرژی بیشتر از اینکه تمایل داشته باشد در طول یک سیم جاری شده و یا از طریق یک پرتو شلیک شود،بصورت یک میدان در محیط گسترده شده و محیط اطراف خود را می پوشاند.

                                  

اگرچه که برای بسیاری از ما ممکن است همانند یک راز به نظر آید،ولی یکی از خصوصیات مهم این اکتشاف بزرگ این است که "زمان Time" نیز در حقیقت مفهومی مطلق و بی معنی نیست،بلکه در واقع زمان خودش یک نوع انرژی فشرده شده است.زمان یا ضریبی معادل مجذور سرعت نور C2 فشرده است.

این مفهوم برای ما کمی آشناست.معدله معروف اینشتین را به ذهن آدم می آورد.E=MC2.

در این معادله اینشتین نشان داد که در واقع آنچه ما آنرا "جرم MASS" می نامیم،در واقع انرژی فشرده شده است.انرژی متراکم.در واقع ماده هم با ضریب مجذور سرعت نور C2 فشرده شده است.

در این اکتشاف نشان داده شده که زمان هم با همین ضریب C2 ،نوعی فشرده شده از انرژی است.E=tC2.

                

لذا اکتشاف بزرگ نظریه الکترومغناطیس اسکالر این است که ما می توانیم انرژی بیکران موجود در اقیانوس زمان را استخراج کرده و بهره برداری کنیم.

منبع: حقیقت خاموش

http://silent-truth.com
طبقه بندی: مطالب علمی، 
[ پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391 ] [ 10:20 ق.ظ ] [ m parsa ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ به منظور معرفی دانشگاه ابرار ایجاد شده، كه در كنار مطالب مربوط به دانشگاه، مطالب طنز و سرگرمی، بعضی موقع ها روان شناسی و یه كمی هم علمی و آموزشی و .... وجود داره، D:

نظر یادت نره ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :